Wieża widokowa - Stacja bazowa GSM
Góra Chełm, MyśleniceZe szczytu Góry Chełm nad Myślenicami – przy trasie prowadzącej Z Krakowa do Zako­pa­ne­go – dobra pogoda pozwala nam na odbiór rozległych widoków górskiego i podgórskiego otoczenia. Od Wysokich Tatr polskich i słowackich po sąsiedztwo dolin rzecznych Raby i Wisły. Sam Chełm dominujący nad dzielnicą Zarabie jest atrakcją dla mieszkańców Myślenic – i dla turystów. Dla kra­kows­­kiego obszaru metropolitalnego ten rejon stanowi już tereny osadnictwa zamiejskiego oraz rea­li­zac­ję statusu majątkowego i kanonu „dom za miastem”. Gmina świadoma tych atutów lokalizuje na Cheł­mie kolejne przedsięwzięcia przyciągające mieszkańców i turystów: u jego podnóża kąpielisko na Ra­bie, wyciąg krzesełkowy, stoki narciarskie i sławną zjazdową trasę rowerową.
    Uzupełniającym elementem programu stała się wieża widokowa, wystawiona na szczycie góry, przy spacerowej alejce, miejscu niedzielnych spacerów i rowerowych wycieczek. Wyniesienie plat­formy widokowej na wysokość ok. 15m nad poziom terenu (i sąsiednich drzew) oferuje o wiele lep­szą panoramę okolicy.
12 metrów konstrukcji stojącej ponad podestem widokowym służy do montażu anten telefonii ko­mórkowej. W ten sposób całość inwestycji została sfinansowana przez operatora, bez konieczności wy­dawania pieniędzy gminy.
Jeżeli my widzimy, to i nas widać: eksponowana wieża w górskim i leśnym otoczeniu to nie la­da wyzwanie. Zamiast konkurować doskonałością przyrody skorzystaliśmy z człowieczego wy­na­laz­ku pro­porcji.